Mezinárodní strojírenský veletrh 2022 je za námi. Letošní ročník přinesl oproti minulý letům nárůst počtu vystavovatelů a rezonovala témata spojená s energetikou, alternativními zdroji nebo rozvojem 5G sítí. Shrnutí veletrhu z pohledu SZÚ nabízíme v této aktualitě.
Na letošním zkráceném veletrhu jsme opět měli možnost prezentovat naše služby po boku 11 dalších státních institucí. Stánek patřil k hlavním ozdobám pavilonu P a byl jedním z nejfrekventovanějších míst celé výstavy. Kromě celé řady odborných přednášek a seminářů přilákal návštěvníky například kulturní program u příležitosti oslav 100 let diplomatických vztahů mezi ČR a Mexikem.
Zájem o expozici pak ještě zvýšila přítomnost zajímavých exponátů. Jak již bylo zmíněno v předchozí aktualitě, také my jsme přispěli a zapůjčili jsme naši termokameru FLIR ze zkušebny otopných těles. Kamera budila zájem a mnoho návštěvníků se zastavilo, aby si prohlédlo teplotní mapu svého těla nebo třeba šálku kávy, která se na stánku servírovala. Zájemcům byla z kamery vyexportována fotografie. Bezesporu největším lákadlem však byla dvojice leteckých simulátorů (vrtulník a stíhačka) v kombinaci s brýlemi pro smíšenou virtuální realitu (pilot vidí jak svoje ruce a přístrojovou desku simulátoru, tak i virtuální prostředí, ve kterém se simulace odehrává).
Velkému zájmu se těšila také konference na téma vodík a jeho budoucnost a využitelnost nejen v průmyslu. Téma vodíku je i v souvislosti s nedávnou certifikací vodíkových palivových článků pro SZÚ aktuální téma.
I díky všem zmíněným lákadlům se u pultu s logem SZÚ zastavila celá řada zájemců o informace a z tohoto pohledu lze naši účast na letošním MSV hodnotit úspěšně.
Opakovaná účast na společné expozici také začíná nést své ovoce v tom smyslu, že i ostatní instituce zaměřující se na pomoc českým výrobcům a exportérům mají jméno SZÚ v povědomí a dokážou své zákazníky odkazovat rovnou na nás, což se letos v několika případech potvrdilo.